دوشنبه، 6 تیر 1401 تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English
 
 
 
 
     
نکات ضروری درباره اخذ و تسويه حساب درس پروژه کارشناسی مهندسی برق

 تاريخ: 05/11/99

بسمه‌تعالی

از دانشجویان محترمی که قصد اخذ درس پروژه کارشناسي مهندسي برق را دارند، تقاضا می‌شود تا به موارد زیر توجه نمایند.

الف: اخذ واحد پروژه کارشناسي

1- بعد از گذراندن 100 واحد دانشجویان می‌توانند واحد پروژه را انتخاب کنند که یک ترم نیز قابل تمدید است. اگر دانشجو در نیمسال اول واحد پروژه را اخذ نماید و تا انتهای ترم موفق به اتمام آن نشود باید فرم تمدید پروژه را تکمیل کرده و تحویل آموزش دانشکده دهد که در این صورت تا آخر نیسمال دوم باید پروژه را به اتمام برساند و در غیر این صورت نمره صفر ثبت خواهد شد و دوباره در ترمهای بعدی باید واحد پروژه را اخذ نماید. در صورتی که واحد پروژه را در نیسمال دوم اخذ نموده باشد و در انتهای ترم موفق به اتمام نشود به صورت اتوماتیک تا انتهای تابستان پروژه تمدید خواهد شد. همچنین اگر در نیمسال تابستان واحد پروژه اخذ شده باشد می‌تواند به صورت اتوماتیک تا انتهای نیمسال اول تمدید شود. فرم‌هاي تعریف و تمدید پروژه نیز از این لینک قابل دانلود است.

2- کسب رضایت و موافقت یکی از اساتید گروه، شرط لازم و اکید برای اخذ درس پروژه کارشناسي مهندسي برق می‌باشد. بنابراین، قبل از اخذ این درس، لازم است تا دانشجو به یکی از اساتید گرایش خود مراجعه نموده و ضمن مشورت، رضایت وی را کسب نماید. لازم به ذکر است که اگر قبل از اخذ پروژه، استاد پروژه خود را انتخاب نکرده باشند گروه نسبت به اختصاص استاد پروژه اقدام خواهد کرد.

3- دانشجویان هر گرایش مجاز به انتخاب درس پروژه کارشناسی مهندسی برق با اساتید همان گرایش هستند.

4- با توجه به محدودیت ظرفیت اساتید در جذب دانشجو برای درس پروژه کارشناسي مهندسي برق، دانشجو تنها با اساتیدی که دارای ظرفیت خالی هستند، می‌تواند این درس را اخذ نماید.

5- بعد از کسب رضایت استاد پروژه و اخذ درس، دانشجو باید فرم تعریف پروژه کارشناسی مهندسی برق را از این لینک دریافت نموده و آن را به همراه استاد پروژه محترم خود، تکمیل و امضاء کرده و فرم تکمیل‌شده را حداکثر تا 3 هفته بعد از حذف و اضافه به مسئول کمیته پروژه دانشکده (جناب آقاي دکتر زينالي) یا به آموزش دانشکده (جناب آقای علمی) ارسال نماید. بعد از تشکیل جلسه کمیته پروژه و بررسی فرمهای ثبت نام پروژه دانشجویان، تایید یا عدم تایید موضوع از طریق همین سایت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

6- براساس آئین‌نامه‌های موجود، تعریف پروژه کارشناسی مشترک برای دانشجویان در صورتی مجاز است که اولا سطح پروژه بالاتر از پروژه یک نفره باشد و ثانیا شرح وظایف هر کدام از دانشجویان به طور شفاف در فرم ثبت نام پروژه مشخص شده باشد؛ در غیر این‌صورت، کمیته پروژه دانشکده، معذور از تصویب پروژه‌های مشترک خواهد بود.

8- جهت‌گیری پروژه های کارشناسی باید به سمت انجام کارهای علمی و یا حداقل انجام شبیه سازی و یا کدنویسی با نرم افزارهای مهندسی نظیر MATLAB باشد. طبیعتاً، پروژه هایی که صرفاً جمع‌آوری اطلاعات یا صرفاً ترجمه مطالب کتابها می باشند، به تصویب کمیته پروژه نخواهد رسید.

ب: ارزيابي پروژه کارشناسي

دانشجویان بعد از اتمام پروژه کارشناسی باید یک گزارش حداقل 30 صفحه‌ای و به فرمت پایان‌نامه تهیه کرده و همچنین در حضور استاد پروژه و یکی دیگر از اساتید دانشکده به عنوان داور، پروژه خود را ارائه نموده و فرم ارزیابی را به مسئول کمیته پروژه دانشکده یا به دفتر دانشکده ارسال نمایند. برای دریافت الگوی نگارش پایان‌نامه، روی این لینک کلیک کنید. فایل ارسالی حتما باید دارای بخشهای 1- مقدمه (انگیزه و هدف از این تحقیق)، 2- مرور کارهای پیشین، 3- کار انجام گرفته، نتایج شبیهسازی یا عملی، 4- نتیجه گیری، 5- پیشنهادات برای کارهای آتی، باشد.

ج: تسويه حساب

1-  امضاء برگه فارغ‌التحصیلی و تسويه حساب دانشجو، منوط به تصویب به موقع موضوع پروژه در اولین ترم اخذ آن، ارائه فرم ارزیابی، ارائه سي دي حاوي فايل word، pdf و سایر مدارک مرتبط با پروژه (بر روی سی دی نام و نام خانوادگی و استاد پروژه و عنوان پروژه نوشته شود) و ارائه نسخه چاپی گزارش که به تایید و امضای استاد پروژه رسیده باشد خواهد بود.

2- با توجه به شيوع و همه گيري بيماري كرونا، امكان حضور هر روز مسئول پروژه در دانشكده وجود ندارد. بنابراين برای اخذ امضاي تسويه حساب، لازم است ابتدا فايل گزارش پروژه كارشناسي  از طريق ايميل به مسئول پروژه کارشناسی ارسال گردد. در صورت تاييد ايشان، زماني براي مراجعه حضوري زماني تعيين می‌گردد. بنابراين براي جلوگيري از اتلاف وقت دانشجو، از حضور در دانشكده قبل از انجام مقدمات بالا، جداً خودداري فرماييد.

د: پروژه برتر کارشناسي  

هر سال در ابتدای نیمسال اول کمیته پروژه در هر گرایش یک پایان‌نامه برتر را انتخاب کرده و لوح تقدیری با امضای ریاست محترم دانشکده به پایان‌نامه‌های منتخب اهدا خواهد شد.

با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان

                    

مسئول کمیته پروژه دانشکده مهندسی برق

 

 

 کلمات کلیدی: پروژه کارشناسی مهندسی برق
 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : admin
       
صفحه اصلی | وب سایت دانشگاه صنعتی سهند | تماس با ما
دانشگاه صنعتی سهند ، دانشکده مهندسی برق - صندوق پستی: 1996-51335 | روابط عمومی: 3444322 0411 | info.ee@sut.ac.ir