پنج شنبه، 8 آبان 1399 تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English
 
 
 
 
     
کسب مدال طلای مسابقات یورو اینونت 2018 توسط طرح محققان دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی سهند

 تاريخ: 10/03/97

تیم M.B.P دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی سهند متشکل از جناب آقای احمدرضا افشاری (دانشجوی کارشناسی مهندسی برق) و جناب آقای دکتر احمد اکبری (عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق) با ساخت دستگاه جعبه سیاه نجات، موفق به اخذ نشان طلای مسابقات یورو اینونت 2018 (EUROINVENT 2018) شدند. این مسابقات با حضور بیش از 400 اختراع از بیش از 30 کشور دنیا، از تاریخ 17 الی 19 می 2018 میلادی در کشور رومانی برگزار گردید.
دستگاه جعبه سیاه نجات با هدف نجات جان انسان‌ها از گاز گرفتگی و انفجار احتمالی براثر نشتی گاز متان و مونوکسیدکربن ساخته شده است. باتوجه به افزایش تعداد تلفات ناشی از گاز گرفتگی و نشتی گاز در کشور‌های مختلف از جمله ایران که به طور میانگین سالانه بیش از ۹۰۰ نفر درکشور می‌باشد، مخترعان کشورمان موفق به ساخت سیستمی شدند که به هنگام نشت گاز به طور تمام اتوماتیک هوای آلوده به گاز را تصفیه می‌کند و سریعاً از طریق اعلام هشدار به صورت صوتی و تصویری، افراد محل را از گازگرفتگی مطلع می‌سازد. این سیستم با اتصال به سامانه مخابراتی کشور، ارگان‌های مربوطه از جمله آتش‌نشانی را از آدرس محل و نوع خطر مطلع می‌سازد. همچنین با افزایش نشتی، سیستم به طور خودکار گاز و برق محل را قطع کرده تا احتمال انفجار و آتش‌سوزی نیز ار بین برود. جعبه سیاه نجات یا همان سیستم هوشمند ایمنی در برابر گاز‌ها، یک دستگاه تمام اتوماتیک هست که به هنگام گازگرفتگی و نشتی گاز‌های خطرناک، احتمال وقوع تمام عوامل خفگی، انفجار و احتراق را به صفر می‌رساند.

مخترعان عزیز دانشگاه‌مان (دانشگاه صنعتی سهند) پیش از این نیز با شرکت در مسابقات بین‌المللی شیراز، موفق به اخذ مقام قهرمانی و کسب جواز حضور در مسابقات جهانی رباتیک و اختراعات که به میزبانی دانشگاه Middle East در کشور ترکیه برگزار شد (Ankara 2018) شده بودند. این عزیزان در مسابقات مذکور نیز موفق به کسب مقام قهرمانی در قسمت کار گروه الکترونیک شده بودند. کسب این دستاورد مهم را که موجب افتخارآفرینی برای کشور، استان و دانشگاه‌مان گردید، خدمت این بزرگواران (جناب آقای دکتر اکبری و جناب آقای احمدرضا افشاری) و خانواده‌های محترمشان تبریک گفته و موفقیت‌های هرچه بیشتر این عزیزان در زندگی شخصی، کاری و تحصیلی‌شان را از پیشگاه خداوند منان آرزومندیم.


 
 


کلمات کلیدی: احمدرضا افشاری، دکتر احمد اکبری ، مسابقات یورو اینونت 2018 ، مدال طلا
 امکانات
     

 
درج در سايت توسط : admin
       
صفحه اصلی | وب سایت دانشگاه صنعتی سهند | تماس با ما
دانشگاه صنعتی سهند ، دانشکده مهندسی برق - صندوق پستی: 1996-51335 | روابط عمومی: 3444322 0411 | info.ee@sut.ac.ir