یکشنبه، 30 شهريور 1399 تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English
 
 
 
 
     


توضیحات :
دانشجویان عزیزی که درس آزمایشگاه مبانی مهندسی برق را با بنده اخذ نموده اند، لطفاً به نکات زیر توجه فرمایند.

نحوه ارزیابی:
  • حضور و غیاب: به نمره نهایی دانشجویانی که در تمامی جلسات حاضر باشند، 1 نمره بصورت ارفاقی اضافه خواهد شد. به ازای هر جلسه غیبت 1 نمره از نمره نهایی کسر می گردد. از دانشجویانی که بیش از 2 جلسه غیبت داشته باشند، هیچ آزمونی اخذ نخواهد شد، لذا از دانشجویان درخواست می شود تا در تمامی جلسات حضور داشته باشند. تنها غیبتهایی موجه تلقی می شوند که همراه با مدارک پزشکی معتبر باشند)
  • مشارکت در انجام آزمایش ها [3 نمره]: در حین انجام آزمایش، سئوالاتی از دانشجویان در مورد آزمایش و نتایج مورد انتظار پرسیده خواهد شد. بنابراین برای پاسخ گویی بهتر، لازم است تا قبل از هر آزمایش اطلاعات اولیه در مورد آن آزمایش و نتایج مورد انتظار آن کسب گردد.
  • رعایت نظم و اخلاق در جلسات هفتگی [2 نمره]
  • پیش گزارش ها و گزارش های ارسالی برای هر آزمایش [5 نمره]
  • آزمون تئوری [5 نمره]
  • آزمون عملی [5 نمره]
پیش گزارش: گزارشی است که پیش از انجام هر آزمایش باید تهیه و تحویل داده شود. پیش گزارش باید گویا ی این باشد که چه آزمایشی قرار است انجام شود و چه نتایجی انتظار می رود تا اخذ شوند. توصیه می شود که در این مرحله، نتایج مورد انتظار آزمایش توسط نرم افزارهای شبیه سازی اخذ گردند. این امر به دانشجو کمک می کند تا هنگام انجام آزمایش ها، نسبت به صحت نتایج حاصله اطمینان حاصل کند.
گزارش کار: گزارشی است که نهایتا تا یک هفته بعد از انجام هر آزمایش باید تحویل داده شود. گزارش کار باید گویای روند انجام ازمایش و نتایج حاصله باشد. در هر بخش بهتر است تا نتایج حاصل از آزمایش با نتایج حاصل از شبیه سازی ها مقایسه شده و صحت و یا عدم صحت نتایج بدست آمده، تعیین گردد. در پایان هر قسمت از آزمایش، باید نتیجه گیری لازم صورت پذیرد. همچنین، در گزارش کار باید به تک تک سئوالاتی که در دستور کار پرسیده شده، پاسخ داده شود.  
*توجه: پیش گزارش و گزارش کار باید بصورت مرتب و در قالب فایل ورد تهیه شود. رعایت کلیه نکات نگارشی در گزارش ها (اعم از رعایت نیم فاصله ها، فاصله بین پاراگرافها و شکلها و جداول، یکنواختی فرمت فایل و غیره) ضروری است. از پذیرش پیش گزارشها و گزارشاتی که بصورت دست نویس تهیه شده اند، خودداری خواهد شد. 
توصیه می شود حین انجام کار، از نتایج حاصله عکس گرفته شده و در گزارش کار ارائه گردد، که به زیبایی و غنای گزارش تهیه شده می افزاید.
**توجه: فایل ورد پیش گزارش و گزارش کار را می توانید نهایتاً تا قبل از جلسه بعدی از طریق آدرس ایمیل (kzm.varesi@gmail.com) به بنده ارسال فرمایید. لطفاً هنگام ارسال فایل، در قسمت subject ابتدا 1-نام درس (آز مبانی مهندسی برق)، 2-زمان کلاس (شنبه 2-4 یا 4-6)، 3-پیش گزارش یا گزارش کار، 4-شماره آزمایش مربوطه و در نهایت 5-نام اعضای گروه را قید بفرمایید.
***توجه: هر گروه می بایستی تنها یک پیش گزارش و یک گزارش کار تهیه و ارائه دهد (ارائه انفرادی گزارشات ضرورتی ندارد).         
صفحه اصلی | وب سایت دانشگاه صنعتی سهند | تماس با ما
دانشگاه صنعتی سهند ، دانشکده مهندسی برق - صندوق پستی: 1996-51335 | روابط عمومی: 3444322 0411 | info.ee@sut.ac.ir